خرید بهترین برندهای زغال صادراتی

همانطور که مستهضرید زغال ماده ای سیاه رنگ است که پس از نیم سوز شدن چوب درختان مختلف طی فرایندی تهیه می شود، قسمت اعظم این ماده از کربن تشکیل شده و به دلیل مصارف عمده ای که دارد خرید و فروش آن بازار پر رونقی داشته به طوری که نه تنها تولید و مصرف آن در کشور بسیار مورد توجه است، بلکه از بهترین و مرغوب ترین برندهای تولیدی این محصول جهت صادرات نیز بهره می برند، خرید زغال صادراتی توسط کشورهای مختلف با توجه به استانداردهای مندرج در قوانین کشور مربوطه انجام میگیرد ولی به طور کلی دو عامل بسیار تاثیرگذار در صادرات این محصول یکی کیفیت و دیگری قیمت محصول مورد نظر است.

خرید بهترین برندهای زغال صادراتی

اولین کارخانه تولید زغال درجه یک صادراتی در ایران

اولین کارخانه تولید زغال درجه یک صادراتی در ایراناز مهمترین الویت های کارخانه جات زغال درجه یک صادراتی در ایران رعایت نکاتی از قبیل حفظ کیفیت قابل قبول زغال تولیدی و دیگری قیمت گذاری صحیح و اصولی این محصول با توجه به بازار تقاضای کشور مورد می باشد.

قیمت زغال صادراتی در کشورهای اروپایی در مقایسه با قیمت آن در کشورهای آسیایی تفاوت هایی با یکدیگر دارند، که علت عمده این تفاوت ها برمیگردد به قوانین کشورهای مختلف در خصوص سیاست های قیمت گذاری محصولات صادراتی، هزینه حمل و نقل، برند و کارخانه تولیدکننده زغال، تبلیغات، نیاز بازار هدف و از همه مهمتر کیفیت زغال تولیدی می باشد.

خریدار زغال صادراتی چه کسانی هستند؟

بزرگترین خریداران زغال صادراتی ایران در حال حاضر کشورهای آسیایی نظیر کویت، عراق و ترکیه هستند، که علت اصلی آن علاوه بر کیفیت، قیمت های مقرون به صرفه ای که تولید کنندگان این محصول در کشورهایی خاورمیانه پیشنهاد می دهند.

گرانترین نوع زغال در بازار کدام است؟

گرانترین نوع زغال در بازار کدام است؟گرانترین نوع زغال در کشور با توجه به کیفیت چوب مورد استفاده و پروسه تولیدی آن مشخص می گردد، ولی به طور کلی از میان انواع زغال های تولیدی گرانترین زغال زغالی است که دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

بازار خرید و فروش زغال قلیانی و زغال کبابی در کشور نسبت به سایر انواع دیگر از رونق بیشتری برخوردار است، اما قبل از خرید زغال به جهت تهیه زغال مرغوب به نکات زیر توجه نمایید:

مشخصات یه زغال با کیفیت و مرغوب به شرح زیر است:

 • در فرایند تولید آن از هیچ گونه ماده شیمیایی استفاده نشده باشد.
 • کاملا بدون بو بوده و گازهای مضر از آن ساطع نشود.
 • دارای حرارت بالایی باشد.
 • زمان سوخت بالایی داشته باشد.
 • خاکستر کمی تولید کند.

جدیدترین قیمت زغال در بازارهای داخلی

جدیدترین قیمت زغال در بازارهای داخلیجهت اطلاع از جدیدترین قیمت زغال در بازارهای داخلی کشور می توانید به نمایندگی های فروش این محصول در شهر مورد نظر خود مراجعه نموده و یا از طریق سایت های اینترنتی معتبر در این خصوص اقدام نمایید.

زغال فشرده در مقایسه با سایر انواع زغال از قیمت پایین تری برخوردار بوده و به نوعی زغال ارزان محسوب می شود، این نوع زغال به دو دسته زغال درجه یک و دو تقسیم بندی می شود که معمولا از نوع درجه یک آن جهت صادرات بهره می برند.

جهت تعیین قیمت زغال در بازار زغال ایران توجه به نکات زیر حائز اهمیت است:

 • کیفیت زغال تولیدی
 • پروسه تولید زغال
 • میزان حرارت دهی زغال
 • دوام و ماندگاری زغال

مرکز توزیع و فروش زغال صادراتی

مرکز توزیع و فروش زغال صادراتی مرغوب ترین و باکیفیت ترین زغال صادراتی توسط مراکز توزیع و فروش زغال در سراسر کشور انجام می گیرد، که از مهمترین خصوصیت این مراکز می توان به فروش به صورت عمده و دیگری ارائه تضمین کیفیت محصول فروخته شده اشاره کرد.

شرایط صادرات زغال در هر کشور با توجه به شرایط آب و هوایی، قوانین و مقررات کشور صادر کننده و همچنین نوع چوب های درختان آن منطقه انجام میگیرد.

انواع زغال به دو دسته کلی زغال فشرده و زغال لیمو طبقه بندی می شوند.

زغال هایی که در ایران تولید می شوند در اشکال زیر طبقه بندی می شوند:

 • زغال فشرده
 • زغال توپی
 • زغال قالبی
 • بریکت
 • زغال های صنعتی

بیشترین بازار صادرات زغال در ایران مربوط به زغال فشرده می باشد، سایر انواع زغال بیشتر مصرف داخلی دارند.